این مطلب ۳۲ بار خوانده شده
بسیج عشایر اردبیل/

اشتغالزایی برای ۵ جوان، سهم مختصر یک اصلاندوزی از اقتصاد مقاومتی+عکس

بسیج عشایر: کارآفرین اصلاندوزی با پرورش دام‌ سنگین، اقتصاد مقاومتی را معنا کرده و همچنین با این کار برای پنج نفر ایجاد اشتغال کرده است.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر از اردبیل؛ اقتصاد مقاومتی یک از رویکردهای مورد تاکید مقام معظم رهبری است که شرایط امروز کشور به آن نیاز جدی دارد. رهبر معظم انقلاب بارها بر اجرای اقتصاد مقاومتی در مقابل نفوذ اقتصادی تأکید داشته و همواره اظهار داشته‌اند ملت ایران بایستی در هر شرایطی با تکیه‌بر توانایی‌های خود اقتصاد کشور را حتی در شرایط تحریم اداره کند، بطوری که ایشان سال ۹۵ را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند.

 

بدون شک مردمی کردن اقتصاد یعنی استفاده از ظرفیت‌های خود مردم برای ایجاد اشتغال، یکی از اولویت های بسیج در بحث اقتصاد مقاومتی است که بسیج سازندگی در این راستا از طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی حمایت کرده و با همکاری بانک عامل، به مجریان این طرح‌ها تسهیلات ارائه می کند.

 

"عسگر خلدی" بسیجی کارآفرین و از اهالی روستای اسکیلو از توابع شهر اصلاندوز به فعالیت در عرصه اقتصادی مشغول است و اکنون کار خود را در پرورش دامهای سنگین ادامه می دهد و برای پنج نفر از اهالی اشتغال زایی کرده است.

 

وی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: ایجاد این گونه کار‌ها در روستا‌ها می‌تواند به یک جوان روستایی ایجاد اشتغال کند و همچنین توسعه این کار‌ها در روستا‌ها می‌تواند در اقتصاد کشور موثر واقع شود.

این فعال اقتصاد مقاومتی در ادامه می گوید: در عرصه پرورش گاو و گاومیش كار خود را با دو راس گاو شروع كردم و با تسهيلات ۲۰ ميليون تومانی كه از سازندگي سپاه ناحيه عشایری اصلاندوز دريافت كردم اين تعداد راس را به هشت راس ارتقا دادم.

 

 

خلدی، شغل گاوداری را شغل آبا و اجدادی خود عنوان کرد و گفت: بجز دامداری در زمينه كشاورزی فعاليت می كنم و با این شغل ها امرار معاش می کنم.

 

وی همچنین با اشاره به فروش محصولات دامی، میزان درآمد سالانه را حدود هشت میلیون تومان عنوان کرد و گفت: فروش شیر گاو که مشتری های خاص خود را دارد بطوری که هر راس گاو روزانه ۸ کیلو شیر می دهد.

 

این بسیجی فعال کارآفرین در ادامه با اشاره به نقش بسیج در موفقیتش، فرزندان و همسرش را بعنوان افراد کمکی خود در این عرصه عنوان کرد.
 

خلدی در پایان به جوانان توصیه کرد، با توجه به اينكه رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نامگذاری كردند فرصتی فراهم كنند تا روی پای خود بايستند تا ضمن حفظ استقلال خود به توليد مملكتی كه متعلق به خودشان است كمكی كرده باشند تا هيچ وقت نيازمند بيگانگان نباشيم.

 

خاطرنشان می شود؛ بسیج عشایری در راستای ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف کاهش و از بین بردن وابستگی اقتصاد و مردمی کردن آن، اقدام به پشتیبانی از متقاضیان ایجاد و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی کرده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.